Grudziądzki policjant w „Bajkolandii” - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Grudziądzki policjant w „Bajkolandii”

Data publikacji 18.01.2019

Dzieci z przedszkola „Bajkolandia” odwiedził mł. asp. Maciej Kiszelewski z grudziądzkiej „drogówki”. Funkcjonariusz opowiadał najmłodszym o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i w trakcie zabaw. Dzieci dowiedziały się, jak dbać o własne bezpieczeństwo oraz jakich zachowań należy się wystrzegać.

Dzieci z przedszkola „Bajkoladia” odwiedził mł. asp. Maciej Kiszelewski z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Grudziądzu. Jak bezpiecznie przejść przez jezdnię i jak ważnym jest używanie elementów odblaskowych po zmroku, to tylko niektóre wiadomości z ruchu drogowego, jakie najmłodszym przekazał policjant. Funkcjonariusz opowiadał o bezpieczeństwie w trakcie zabaw i radził, jak zachować się w przypadku zagrożeń. Mundurowy kierował do najmłodszych też przestrogi, jakich zachowań należy się wystrzegać.

Przedszkolaki jeszcze nie mogą samodzielnie poruszać się w ruchu jako piesi, jednak powinny już gromadzić podstawowe wiadomości na ten temat. „Policjant mówił, że tak nie wolno” zdarza się, że najmłodsi w taki sposób potrafią zwrócić uwagę swoim rodzicom czy opiekunom mając świeżo w pamięci przestrogi mundurowego. Przekazane cenne informacje z pewnością zaprocentują też w przyszłości.

Autor: asp. szt. Jacek Jeleniewski
Publikacja: Kamila Ogonowska