Policjanci z Sępólna spotkali się z Seniorami - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Policjanci z Sępólna spotkali się z Seniorami

Data publikacji 18.01.2019

"Jak ustrzec się przed oszustami oraz jakie zasady stosować by nie paść ofiarą złodzieja" o tym i wielu innych tematach, związanych z bezpieczeństwem, rozmawiali policjanci z Seniorami z gminy Sępólno Krajeńskie. Spotkanie odbyło się w miejscowym ośrodku pomocy społecznej. Takie kampanie edukacyjne skierowane są do osób starszych, ponieważ to one najczęściej padają ofiarami oszustów.

W Ośrodku Pomocy Społecznej w Sępólnie Krajeńskim spotkali  się Seniorzy, pracownicy miejscowego ośrodka pomocy oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim. Wizytę mundurowych zaplanowano z troski o bezpieczeństwo starszych, często samotnych mieszkańców gminy. Mundurowi ostrzegali przed zagrożeniami na jakie wszyscy mogą się natknąć. Dokładnie opisywali sposoby i metody działania oszustów, tłumaczyli na co trzeba zwracać uwagę, by nie paść ich ofiarą. Szczególnie informowali o tym, co zrobić, żeby nie dać się okraść, uczestnicząc w różnego rodzaju prezentacjach lub spotkaniach przygotowywanych przez nieuczciwych sprzedawców oraz jak zachować się w kontaktach z osobami próbującymi nieuczciwie zachęcić nas do zmiany usługodawcy np. energii elektrycznej. Zwracali też uwagę, że Seniorzy dość łatwo dają się oszukać przez swoją łatwowierność oraz nieodpartą chęć niesienia pomocy bliskim lub pokrzywdzonym. Policjanci omówili też temat zabezpieczania własnego mienia, kradzieży kieszonkowych oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Seniorów zachęcano między innymi do korzystania z elementów odblaskowych. Dzięki nim piesi i podróżujący jednośladami są lepiej widoczni na drodze, dzięki czemu łatwiej jest im uniknąć niebezpiecznych zdarzeń.

Przy okazji mundurowi zapoznali słuchaczy z funkcjonowaniem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji "Moja Komenda”.

Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Sępólnie Krajeńskim  Pani Izabela Fröhlke omówiła natomiast kwestie bezpieczeństwa Seniorów od strony pomocy społecznej.   
Uczestnicy spotkania otrzymali też od stróżów ulotki z materiałami ostrzegającymi.

Autor: mł. asp. Małgorzata Warsińska
Publikacja: Kamila Ogonowska