Pędził przez miasto TIR-em bez prawa jazdy i z zakazem - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Pędził przez miasto TIR-em bez prawa jazdy i z zakazem

Data publikacji 18.01.2019

Grudziądzcy policjanci poruszający się nieoznakowanym radiowozem bmw zarejestrowali TIR-a, który pędził w obszarze zabudowanym 91 km/h. Mundurowi natychmiast zatrzymali samochód i wtedy okazało się, że jego kierowca nie ma prawa jazdy, ale ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 50–latek dalej już nie pojechał.

Wczoraj (17.01.19) na ul. Peszkowskiego w Grudziądzu funkcjonariusze z „drogówki” zauważyli jadącą z nadmierną prędkością ciężarówkę z naczepą. TIR, jadąc lewym pasem ruchu wyprzedzał inne pojazdy. Policjanci zmierzyli prędkość jazdy samochodu. Policyjny videorejestrator wskazał, że auto pędziło w obszarze zabudowanym z prędkością 91 km/h. Wprawdzie w miejscu dokonania przez funkcjonariuszy pomiaru prędkość jest podwyższona znakiem drogowym do 80 km/h, ale zezwolenie na szybszą jazdę nie dotyczy pojazdów ciężarowych.

Policjanci natychmiast zatrzymali ciężarówkę. Okazało się, że samochodem kierował mężczyzna, który nie miał prawa jazdy, a sąd zakazał mu prowadzić auta. 50–latek już wcześniej miał konflikt z prawem, gdyż dopuścił się kierowania pojazdem mechanicznym po alkoholu.

Policjanci zabronili dalszej jazdy i zlecili usunięcie pojazdu z drogi.

Nierozważny i lekkomyślny kierowca wkrótce odpowie za swoje czyny przed sądem , gdyż tam policjanci skierują dwie sprawy. Przekroczenie prędkości o 31 km/h w obszarze zabudowanym to wykroczenie. Kierowanie pomimo zakazu sądowego to przestępstwo.

Autor: asp. szt. Jacek Jeleniewski
Publikacja: Kamila Ogonowska
Ładowanie odtwarzacza...