WIADOMOŚCI

Dzielnicowy obdarował psiaki i zachęcił innych, by "poszli w jego ślady"

Data publikacji 18.01.2019

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Cekcynie, pow. tucholski, mł. asp. Adam Wochna ufundował karmę i smakołyki dla czworonogów będących pod opieką Fundacji „Psi Azyl”. Do inicjatywy stróża prawa przyłączyli się również lokalni mieszkańcy.

Przytulisko funkcjonuje od kilku lat przy Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Bysławiu, pow. tucholski. Zamieszkują w nim bezpańskie, a także porzucone przez właścicieli psiaki. Dzięki opiece fundacji PSI AZYL, pod kierownictwem Pani Justyny Bucholz, czworonożni przyjaciele mają swój własny dom.

Częstym gościem przytuliska jest dzielnicowy, który po służbie chętnie pomaga pracownikom i nadzwyczaj interesuje się losem psów. Postanowił zrobić im prezent i kupił karmę oraz różne smakołyki.

Inicjatywą zainteresował też lokalnych mieszkańców, którzy postanowili również obdarować przytulisko. Policjant, wspólnie z Panią Pauliną Rewolińską - instruktorką tańca w Bysławiu, która też przeprowadziła w swoim zespole zbiórkę upominków, przekazali prezenty ufundowane prosto z serca. Pani Kierownik schroniska w imieniu podopiecznych podziękowała bardzo za otrzymane upominki.

Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese
Publikacja: Kamila Ogonowska