WIADOMOŚCI

Półkoloniści z Mokrego z wizytą u grudziądzkich policjantów

Data publikacji 18.01.2019

Grudziądzką jednostkę policji odwiedziły dzieci z półkolonii w Mokrym. Dobry wypoczynek w trakcie ferii to ciekawie spędzony czas wolny. Mundurowi z Grudziądza przygotowali dla najmłodszych kilka atrakcji. Goście zwiedzili najciekawsze miejsca w komendzie. Policjanci opowiadali o pracy i pokazywali sprzęt jakim dysponują. Były też drobne prezenty.

Wczoraj (17.01.19) grudziądzkich policjantów odwiedziły dzieci z półkolonii, które odbywają się w szkole w Mokrym. Goście zwiedzili najciekawsze miejsca w komendzie. Uczestnicy półkolonii mogli zobaczyć jak wygląda centrum kierowania jednostką, policyjny areszt czy siłownie, gdzie ćwiczą policjanci, by podnieść swoją sprawność fizyczną.

Policjanci opowiadali o swojej pracy i prezentowali sprzęt, jakim dysponują. Najmłodsi mieli okazję zobaczyć z bliska policyjne radiowozy i zajrzeć do środka. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy psów służbowych. Policjanci, przewodnicy psów, przygotowali pokaz z pozorantem, który odgrywał rolę przestępcy. Dzieci mogły zobaczyć, jak ten nietypowy funkcjonariusz radzi sobie w takich sytuacjach.

Mundurowi wręczyli dzieciom drobne upominki, którymi były opaski odblaskowe. Policjanci podkreślili, że nawet najmniejszy element odblaskowy noszony po zmroku może poprawić nasze bezpieczeństwo.

Autor: asp. szt. Jacek Jeleniewski
Publikacja: Kamila Ogonowska