Z półkolonistami o "Bezpiecznych feriach" - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Z półkolonistami o "Bezpiecznych feriach"

Data publikacji 18.01.2019

Dzisiaj (18.01.2019) policjanci zajmujący się profilaktyką przeprowadzili zajęcia dla uczestników półkolonii zorganizowanych przez pedagoga Panią Milenę Wiśniewską - Janowiak i wychowawcę Panią Annę Chochlińska na terenie Szkoły Podstawowej nr 37 przy ul. Gdańskiej 122 w Bydgoszczy na temat "Bezpiecznych Ferii".

Dzieci od poniedziałku do piątku korzystały z zajęć zorganizowanych przez opiekunów, jak i dodatkowych atrakcji, które zostały dla nich przygotowane.  Odwiedziły między innymi: "Laser Fight" i Muzeum Oświaty. Obejrzały film w kinie Helios oraz mogły popływać na basenie.

W trakcie przeprowadzonych zajęć śródmiejscy profilaktycy przypomnieli dzieciom o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze, o korzystaniu z chodników i oznakowanych przejść dla pieszych.  Przypomnieli również o właściwym zachowaniu w kontaktach z osobami obcymi, wskazując szczególnie na to, aby nie wpuszczać do mieszkania osób nieznanych. Wspólnie z dziećmi przypomnieli również numery alarmowe. Zgromadzonym na sali gimnastycznej półkolonistom  sierż. szt. Dawid Kumkowski omówił zasady bezpieczeństwa w domu, zwracając szczególną uwagę na niebezpieczeństwa związane z niewłaściwym obchodzeniem się z prądem  i urządzeniami elektrycznymi.

Mł. asp. Piotr Bajlak omówił zasady bezpiecznego wypoczynku na zimowiskach. Przypomniał o właściwym zachowaniu poza miejscem zamieszkania, głównie w trakcie wyjazdów kolonijnych i organizowanych półkolonii. Szczególną uwagę zwrócił na niebezpieczeństwa związane z wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne, wskazując jednocześnie miejsca bezpiecznego wypoczynku.

Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach, żywo reagowały i odpowiadały na pytania.

Na zakończenie spotkania wszystkim uczestnikom rozdano elementy odblaskowe przekazane na ten cel przez Zarząd Wojewódzki NSZZP Województwa Kujawsko – Pomorskiego. Na boisku szkolnym dzieci oglądały radiowóz i robiły sobie pamiątkowe zdjęcia.

Autor: mł. asp. Piotr Bajlak/ KP Bydgoszcz-Śródmieście.
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska