Dzielnicowy radził seniorom jak nie dać się oszukać - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Dzielnicowy radził seniorom jak nie dać się oszukać

Jak być bezpiecznym w domu oraz w ruchu drogowym? Jak nie dać się oszukać metodą „na wnuczka”, „policjanta” oraz podczas pokazów? O tym w ramach prowadzonej kampanii społecznej pod hasłem "Seniorze, nie daj się oszukać" dzielnicowy ze Świecia rozmawiał podczas spotkań z seniorami.

Dzielnicowy z komendy w Świeciu w ramach prowadzonej kampanii społecznej pod hasłem „Seniorze nie daj się oszukać” spotkał się z członkami Klubu Seniora „Wrzos” i „Kalina”. Na wstępie policjant zaprezentował seniorom sposób działania sprawców w związku z wyłudzaniem pieniędzy metodą „na wnuczka” czy „na policjanta”. Słuchacze dowiedzieli się jak uniknąć zagrożeń związanych z takimi przestępstwami oraz jak się zachować i co zrobić, żeby być bezpiecznym.

Funkcjonariusz podczas spotkań poruszył również zagadnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przypomniał do czego służy i jak działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. 

Mł. asp. Rafał Brzeziński popularyzował wśród seniorów wiedzę i ostrzegał ich przed nieuczciwymi praktykami niektórych przedsiębiorców, przede wszystkim przed tymi, którzy zapraszają na pokazy, przy okazji bezpłatnych badań, kusząc prezentami i nakłaniając do zakupu oferowanych przez nich produktów. Najczęściej ukrytym celem takich spotkań jest sprzedaż pościeli, naczyń, urządzeń medycznych, które nie są warte swojej ceny przekraczając o nawet kilkanaście razy wartość rynkową tych produktów. Policjant przestrzegał także przed sprzedawcami wchodzącymi na rynek mediów, najczęściej proponujących niższe rachunki za prąd, gaz lub telefon, którzy nieuczciwie sugerują, że są dotychczasowymi sprzedawcami tych usług, a podstępnie zawierane przez nich umowy mogą powodować dotkliwe straty finansowe dla podpisujących takie umowy.

Aby utrwalić przekazane informacje policjant rozdał uczestnikom ulotki informacyjne. 

 

Autor: mł. asp. Joanna Tarkowska
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak