Oszukiwał pracodawcę - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Oszukiwał pracodawcę

Data publikacji 01.02.2019

Policjanci z Rypina zatrzymali 23-latka, który oszukiwał swojego pracodawcę. Mężczyzna przywłaszczał sobie pieniądze za sprzedaż paliwa, a następnie fałszował dokumentację. Straty to blisko 100 tys zł. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

W środę (30.01.19) właściciel jednej ze stacji paliw na terenie powiatu rypińskiego powiadomił dyżurnego policji o tym, że przyłapał swojego pracownika na oszustwie.
Na miejsce pojechali policjanci, którzy przyjęli zawiadomienie o przestępstwie i przystąpili do pracy.  Przesłuchali świadków, przeprowadzili przeszukania oraz zabezpieczyli dokumentację. Nieuczciwy pracownik został zatrzymany.

Jak wynikało z analizy zebranych dowodów mężczyzna, pracując na stacji paliw jako sprzedawca, przywłaszczał pieniądze, którymi płacili klienci, a następnie fałszował dokumentację księgową w celu ukrycia tego procederu. Jak ustalili policjanci, mężczyzna działał w ten sposób od listopada ubiegłego roku. W tym czasie oszukał swojego pracodawcę na kwotę blisko 100 tys. zł.

Wczoraj (31.01.19) usłyszał zarzut oszustwa i podrobienia dokumentów. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Autor: st. asp. Dorota Rupińska
Publikacja: Kamila Ogonowska