Konstruował urządzenia uszkadzające opony w samochodach - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Konstruował urządzenia uszkadzające opony w samochodach

Data publikacji 21.02.2019

Policjanci z komisariatu w Dobrzejewicach, pow. toruński, zatrzymali 58-latka, który konstruował urządzenia uszkadzające opony w samochodach. Mężczyzna zostawiał na drodze w Szembekowie zespawane kolce i gwoździe. W wyniku jego działań uszkodzonych zostało 9 pojazdów. Mężczyzna już usłyszał zarzuty zniszczenia mienia. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Wczoraj (20.02.19) policjanci z komisariatu w Dobrzejewicach, pow. toruński, zatrzymali 58-letniego mieszkańca gminy Obrowo podejrzanego o uszkodzenie kilku samochodów. Pierwsze sygnały w tej sprawie zaczęły napływać do funkcjonariuszy w połowie sierpnia ubiegłego roku. W sumie do chwili zatrzymania 58-latka kierowcy zgłosili 9 przypadków uszkodzenia opon w swoich pojazdach. Do wszystkich tych zdarzeń dochodziło w okolicach ulicy Osiedlowej w Szembekowie. Za każdym razem przebicie opon spowodowane było rozsypanymi na drodze kolcami i pospawanymi gwoździami.

Policjanci z Dobrzejewic, którzy zaangażowali się w wyjaśnienie tej sprawy, byli od początku przekonani, że wszystkie te zdarzenia nie są przypadkiem i stoi za nimi ta sama osoba. Dzielnicowi zdobyli informacje wskazujące na konkretnego mężczyznę mogącego mieć związek z tą sprawą. Te ustalenia potwierdziły także informacje, które funkcjonariusze pozyskali od Straży Gminnej.

Efektem działań policjantów było zatrzymanie 58-letniego mieszkańca gminy Obrowo. W jego miejscu zamieszkania stróże prawa zabezpieczyli stalowe pręty, gwoździe i gotowe kolce oraz urządzenia służące do ich konstrukcji – szlifierkę kątową i spawarkę. Mężczyzna już usłyszał zarzuty związane z uszkodzeniem opon w dziewięciu samochodach. Śledczym tłumaczył, że wyrzucał kolce na drogę bo przeszkadzały mu jeżdżące tamtędy samochody. 

Za to przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.

Policjanci nie wykluczają, że pokrzywdzonych osób w tej sprawie może być więcej. Wszystkich, którzy w ostatnim czasie uszkodzili opony w swoich samochodach w Szembekowie na ul. Osiedlowej i w jej okolicach prosimy o osobisty lub telefoniczny kontakt z Komisariatem Policji w Dobrzejewicach tel. 56 641 29 00.

Autor: mł. asp. Wojciech Chrostowski
Publikacja: Kamila Ogonowska