WIADOMOŚCI

Najpierw zabezpieczyli narkotyki, a później zatrzymali ich "właściciela"

Data publikacji 26.02.2019

Policjanci z Izbicy Kujawskiej (pow. włocławski) znaleźli w mieszkaniu 25-latka ponad 300 g marihuany. Mężczyzna usłyszał już zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Izbicy Kujawskiej (pow. włocławski) postanowili sprawdzić mieszkanie 25-latka po tym, jak uzyskali informacje, że może tam przechowywać znaczne ilości narkotyków. Ustalenia potwierdziły się, bowiem podczas przeszukania policjanci znaleźli w mieszkaniu ponad 300 g suszu roślinnego. Wstępne badania zabezpieczonej substancji wykazały, że jest to marihuana. Jedynie kwestią czasu było zatrzymanie jej „właściciela”. Po kilku dniach również i on trafił w ręce mundurowych. 

Wczoraj (25.02.19) 25-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Za przestępstwo to grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny, zobowiązując go do stawiennictwa w jednostce policji raz w tygodniu. 

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: Kamila Ogonowska