WIADOMOŚCI

Wspólne działania policjantów, strażników rybackich, łowieckich i leśnych

Data publikacji 26.02.2019

W minionym tygodniu żnińscy mundurowi przeprowadzili wspólne działania z przedstawicielami służb współpracujących z Policją. Funkcjonariusze kontrolowali tereny leśne i wodne.

Żnińscy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Rybackiej z Bydgoszczy prowadzili kontrole mające na celu ograniczenie nielegalnego połowu ryb. Mundurowi skontrolowali Jezioro Małe Żnińskie, Skarbienickie, Weneckie, Skrzynka oraz tereny przybrzeżne. Wędkarzy sprawdzali pod kątem posiadania stosowanych uprawnień do połowu ryb. Nie ujawnili żadnych nieprawidłowości w tym zakresie. 

Dzielnicowi zaś, wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Łowieckiej z Bydgoszczy oraz Straży Leśnej z Nadleśnictwa Gołąbki, kontrolowali tereny leśne i polne w gminie Żnin oraz Gąsawa. Mundurowi sprawdzali, czy nie dochodzi tam do kradzieży drzewa, kłusownictwa czy szkodnictwa leśnego. Kontrolowali pojazdy pod kątem zgodności przewożonego ładunku z asygnatą. Podczas wspólnej służby funkcjonariusze ujawnili wykroczenie polegające na nieuprawnionym wjeździe do lasu. Osoba, która się tego dopuściła została pouczona. 

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: Kamila Ogonowska