Tymczasowy areszt dla podejrzanego o rozbój - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Tymczasowy areszt dla podejrzanego o rozbój

Data publikacji 27.02.2019

Kryminalni z Inowrocławia doprowadzili 33-letniego mężczyznę do sądu z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. Tam zapadła decyzja, że 3 najbliższe miesiące spędzi on za kratami. Za rozbój, o który jest podejrzany grozi mu do 12 lat wiezienia.

Kryminalni z Inowrocławia doprowadzili 33-letniego mężczyznę do sądu z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. Odpowie on za rozbój. Został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.
Przypomnijmy: w sobotę (23.02.19) około 21.00 ulicą Poznańską w Inowrocławiu szła 77-letnia kobieta. Gdy stanęła przed pasami, w oczekiwaniu na zielone światło, została zaatakowana. Napastnik uderzył ją w głowę, wyrwał torebkę i uciekł. Całe zajście widziało przejeżdżające w tym czasie małżeństwo. Kierujący autem mężczyzna zostawił żonę, by ta pomogła poszkodowanej kobiecie, sam zaś ruszył w pościg za sprawcą. Na jednej z ulic zajechał mu drogę i ujął go, jednak napastnik "nie dawał za wygraną" i zaczął się szarpać. Wołanie o pomoc interweniującego mężczyzny usłyszał jeden z policjantów ruchu drogowego, który w czasie wolnym przebywał w tym rejonie. Podbiegł do nich i po tym, jak dowiedział się co się stało pomógł świadkowi przy obezwładnianiu napastnika. Wezwał też patrol policji. Skradziona torebka została odzyskana. Sprawca trafił do policyjnego aresztu. 

Zatrzymany mężczyzna to 33-letni mieszkaniec gminy Inowrocław. Zebrane przez kryminalnych dowody w sprawie pozwoliły prokuratorowi na przedstawienie podejrzanemu zarzutu rozboju.

Wczoraj (26.02.19) mężczyzna stanął przed sądem, który rozpatrzył wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Najbliższe 3 miesiące podejrzany spędzi za kratami. Sprawcy grozi kara do 12 lat więzienia.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska