Konkurs na odblaskowe zdjęcie rozstrzygnięty - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Konkurs na odblaskowe zdjęcie rozstrzygnięty

Data publikacji 28.02.2019

Rozstrzygnięto konkurs pod patronatem Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Inowrocławiu. Uczestnicy mieli za zadanie promowanie noszenia odblasków. Wzięły w nim udział nie tylko same dzieci, ale i całe rodziny. Piętnastu laureatów otrzymało nagrody i upominki.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym zależy od każdego z nas, stąd pomysł na takie przedsięwzięcie. Mgły, "szarówki", szybko zapadający zmrok utrudniają widoczność. Poprawia go korzystanie z elementów odblaskowych. W konkursie należało zaprezentować, że to nie żaden wstyd, a moda, konieczność i wymóg dla własnego bezpieczeństwa. Przesyłając zdjęcie uczestnicy musieli też napisać kilka zdań o sytuacji, w której zostało zrobione i zachęcić do noszenia odblasków.

Na konkurs wpłynęło łącznie 47 zdjęć. Przystąpiły do niego nie tylko same dzieci, ale i całe rodziny. Autorów najciekawszych wczoraj (27.02.19) nagrodził Komendant Powiatowy w Inowrocławiu insp. Marcin Ratajczak i Naczelnik WRD kom. Sebastian Górski.

Podsumowanie konkursu przygotowały i poprowadziły policjantki asp. szt. Izabella Drobniecka i asp. Justyna Piątkowska, które zaprezentowały najwyżej ocenione zdjęcia z komentarzem przesłanym przez ich autorów. 

I miejsce i tablet wygrała rodzina: Laura, Alicja z tatą Michałem Woźniak, II miejsce i radio bezprzewodowe Lena Manerowska, III miejsce i akcesoria do komputera wygrał Paweł Zbieranek.

Dwunastka dzieci otrzymała równorzędne wyróżnienia, a wśród nich: Szymon Chojnacki, Leon Manerowski, Igor Derkowski, Jowita Maciejczak, Hubert Kurant, Dominik Rokwisz, Anna Trzyna, Tosia Uławska, Szymon Kurek, Amelka Nowakowska, Sebastian Hoffmann, Nicola Luksemburg.

Paczki upominkowe były wypełnione materiałami promującymi bezpieczeństwo, a także grami "Zostań Dzielnicowym”, które z pewnością zainteresują całe rodziny, bo warto uczyć się zasad bezpieczeństwa. Wszystkie nagrody i upominki ufundowało Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu. Miło było patrzeć na uśmiechnięte buzie dzieci oraz ich rodziców i opiekunów. 
Gratulujemy!

 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska