Pijana matka opiekowała się swoją kilkumiesięczną córką - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Pijana matka opiekowała się swoją kilkumiesięczną córką

Data publikacji 28.02.2019

Nieodpowiedzialnością wykazała się matka, która opiekując się swoim 9-miesięcznym dzieckiem była pijana. Idącą chwiejnym krokiem i pchającą wózek z córką zauważyli przechodnie, którzy natychmiast powiadomili koronowskich policjantów.

Do opisanej sytuacji doszło wczoraj (27.02.2019) tuż po godz. 14.00 w rejonie dworca w Koronowie. Uwagę przechodniów zwróciła kobieta idąca z wózkiem dziecięcym. Jej sposób poruszania się jednoznacznie wskazywał, że może być pijana. Ta informacja trafiła do koronowskich policjantów. Dyżurny natychmiast skierował patrol w rejon ul. Paderewskiego. Policjanci od razu zauważyli idącą chwiejnym krokiem kobietę z dzieckiem w wózku.

Dziecko natychmiast trafiło do pobliskiej przychodni. Podczas badania lekarz pediatra nie stwierdził żadnych obrażeń u dziewczynki. Ta cała i zdrowa została przekazana pod opiekę rodzinie. Natomiast matkę przewieziono do komisariatu, gdzie przeprowadzone zostało badanie stanu jej trzeźwości. Wykazało ono, że 40-latka ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Nieodpowiedzialna matka została również przekazana pod opiekę rodzinie. Jednak musi liczyć się z tym, że odpowie za narażenie 9-miesięcznej córki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Za ten czyn może jej grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Podziękowania należą się świadkom, którzy widząc opisywaną sytuację nie pozostali obojętni i w trosce o dziecko powiadomili policję.

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska