Zatrzymani niespełna godzinę po rozboju na 13-latku - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Zatrzymani niespełna godzinę po rozboju na 13-latku

Policjanci z Grudziądza zatrzymali dwie kobiety i mężczyznę podejrzewanych o rozbój. Zaczepili oni idącego ulicą 13-latka i siłą zabrali chłopcu telefon. Kryminalni namierzyli przestępców niespełna godzinę później. Policjanci odzyskali też telefon, choć sprawcy zdążyli się go pozbyć. Cała trójka usłyszała już zarzuty rozboju.

W czwartek (4.04.19) przed 16.00 w Grudziądzu troje przechodniów zaczepiło idącego ulicą Chełmińską 13-latka. Popchnęli oni chłopaka, po czym uderzyli i zabrali mu telefon. Na szczęście nastolatek nie doznał poważnych obrażeń.

Policjanci z Grudziądza informację o zdarzeniu otrzymali z centrum powiadamiania ratunkowego. Na numer alarmowy 112 zatelefonował bowiem świadek zdarzenia. Dyżurny jednostki natychmiast na miejsce skierował patrol. Funkcjonariusze ustalili, jak wyglądają sprawcy. Informacja błyskawicznie trafiła do wszystkich policjantów będących w służbie.

Napastnicy długo nie czuli się bezkarni. Po niemal godzinie od zdarzenia zostali zatrzymani. 22-letni mężczyzna i dwie kobiety w wieku 20 i 32 lat trafili do policyjnego aresztu, wszyscy byli pod wpływem alkoholu. Policjanci odzyskali telefon pokrzywdzonego, chociaż zatrzymani nie mieli go już przy sobie. 

Następnego dnia (5.04.19) cała trojka usłyszała zarzuty rozboju. Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu. Prokurator zadecydował o objęciu wszystkich policyjnym dozorem. Podejrzani nie mogą też opuszczać kraju, kontaktować i zbliżać się do pokrzywdzonego oraz muszą wpłacić poręczenia majątkowe. 

Zatrzymana 20-latka na razie nie będzie "odwiedzała" policjantów, gdyż funkcjonariusze przetransportowali ją do więzienia. Sąd Rejonowy w Grudziądzu już wcześniej wydał nakaz doprowadzenia jej do zakładu karnego w związku z niezapłaconą grzywną za przestępstwo oszustwa, którego się dopuściła.

Za rozbój grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.  

Autor: asp. szt. Jacek Jeleniewski
Publikacja: Kamila Ogonowska