WIADOMOŚCI

Podsumowanie policyjnej akcji ,,Prędkość” na kujawsko-pomorskich drogach

Data publikacji 15.04.2019

Kujawsko-pomorscy policjanci w sobotę przeprowadzili na drogach naszego województwa działania „Prędkość”. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wszelkie przypadki nieprzestrzegania obowiązujących ograniczeń, przede wszystkim w terenie zabudowanym.

Głównym celem przeprowadzonych w minioną sobotę (13.04.19) działań pod kryptonimem „Prędkość” było zapobieganie ewentualnym wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Akcja ta miała także za zadanie wyrobienie wśród ujawnionych sprawców wykroczeń przeświadczenia, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna nie tylko dla nich samych, ale również dla innych uczestników ruchu.

Oprócz kontroli prędkości, podczas działań, policjanci zwracali szczególną uwagę na:

• stan trzeźwości kierujących,

• stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci,

• stan techniczny pojazdów,

• przestrzeganie przez kierujących innych przepisów ruchu drogowego.

Akcja „Prędkość” to jedno z cyklicznie prowadzonych działań, których celem jest walka z "piratami drogowymi". Działania trwały od 6.00 do 22.00. Kontrole prędkości prowadzone były z wykorzystaniem wideorejestratorów i ręcznych mierników prędkości, a lokalizacja punktów pomiaru często się zmieniała.

W działaniach wzięło udział 240 policjantów komórek ruchu drogowego, którzy skontrolowali 1 608 pojazdów oraz ujawnili 645 przypadków przekroczeń prędkości.

Kujawsko-pomorscy policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze. Kierowcy "noga z gazu", dostosujmy prędkość do warunków panujących na jezdni oraz zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami. Uważajmy również na pieszych!

Autor: asp. Remigiusz Rakowski
Publikacja: Kamila Ogonowska