WIADOMOŚCI

Próbował przekupić policjantów, bo nie chciał trafić za kraty

Data publikacji 15.04.2019

Do 8 lat pozbawienia wolności grozi 28-letniemu mężczyźnie poszukiwanemu listem gończym. Próbował przekupić funkcjonariuszy, którzy zatrzymali go w Świeciu na al. Jana Pawła II. Najbliższe kilka miesięcy spędzi za kratami, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

W miniony weekend (13.08.19) do więzienia trafił 28-letni mieszkaniec Świecia poszukiwany listem gończym. Do zatrzymania mężczyzny doszło w nocy z piątku na sobotę (12/13.04.19) o 2.00 podczas kontroli pojazdu, którym podróżował wspólnie z kolegami. Kiedy policjanci wydziału prewencji sprawdzili jego dane w policyjnym systemie okazało się, że jest poszukiwany. W związku z czym zatrzymali mężczyznę i przewieźli radiowozem do komendy. W drodze 28-latek próbował „dogadać się” z policjantami. Wielokrotnie oferował im 2,5 tys. zł za "wolność". Funkcjonariusze poinformowali kierowcę o popełnionym przestępstwie i zatrzymali w policyjnym areszcie.

W sobotę (13.04.19) 28-latek usłyszał zarzut złożenia obietnicy udzielenia korzyści majątkowej, po czym został przewieziony do zakłady karnego, gdzie spędzi najbliższe 3 miesiące. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.
 

Autor: podkom. Joanna Tarkowska
Publikacja: Kamila Ogonowska