Pijany kierowca obiecał policjantom po 2 tys. złotych - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Pijany kierowca obiecał policjantom po 2 tys. złotych

Data publikacji 17.04.2019

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 47-letniemu mieszkańcowi gminy Świedziebnia, który po pijanemu kierował autem. Mężczyzna za odstąpienie od czynności służbowych obiecał policjantom po 2 tys. łapówki. Kierowca trafił do policyjnego aresztu. Teraz odpowie za dwa przestępstwa.

Wczoraj (16.04.19) policjanci ruchu drogowego z Brodnicy, patrolując miejscowość Świedziebnia, zatrzymali do kontroli drogowej passata, którego kierowca nie włączył świateł mijania. W trakcie czynności funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny alkohol. Sprawdzenie alkotestem wykazało, że 47-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany.

Mieszkaniec gminy Świedziebnia chciał załatwić sprawę polubownie. W zamian za odstąpienie od czynności służbowych, obiecał policjantom po 2 tys. złotych łapówki. Funkcjonariusze poinformowali zatrzymanego, że właśnie popełnił kolejne przestępstwo, za które będzie musiał odpowiedzieć przed sądem. 47-latek stracił prawo jazdy i trafił do policyjnego aresztu.

Za obietnicę wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. 


 

Autor: asp. szt. Agnieszka Łukaszewska
Publikacja: Kamila Ogonowska