Cios w handlarzy podróbkami - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Cios w handlarzy podróbkami

Data publikacji 29.04.2019

Policjanci z Torunia, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, w jednym z mieszkań w dzielnicy Stawkach zabezpieczyli ponad 3 300 sztuk butów, odzieży i innych przedmiotów, na których umieszczono nielegalnie loga znanych światowych marek. Dwie osoby usłyszą zarzuty związane ze złamaniem prawa własności przemysłowej.

W miniony czwartek (25.04.19) policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą KMP w Toruniu weszli do jednego z mieszkań na Stawkach. W lokalu funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 3 300 sztuk podrabianych artykułów. Wśród nich znalazły się buty, odzież, bielizna, skarpety, perfumy, zegarki i etui na telefony. Wątpliwej jakości towar posiadał bezprawnie umieszczone loga znanych, światowych marek.

W mieszkaniu przebywała kobieta (31l.) i 41-letni mężczyzna. Z informacji, jakie zebrali policjanci wynika, że para sprzedawała podrobione towary za pośrednictwem jednego z popularnych portali internetowych. Już wkrótce handlarze usłyszą zarzuty. 


Zgodnie z Ustawą Prawo własności przemysłowej:

Art. 305. Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym (…) którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełnienia przestępstwa stałe źródło dochodu albo dopuszcza się tego przestępstwa w stosunku do towaru o znacznej wartości, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.


 

Autor: mł. asp. Wojciech Chrostowski
Publikacja: Kamila Ogonowska
  • podrobione skarpetki
  • podrobiona odzież
  • podrobione perfumy