Włamywacze wpadli na gorącym uczynku - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Włamywacze wpadli na gorącym uczynku

Data publikacji 30.04.2019

Mundurowi z komisariatu na toruńskim Podgórzu zatrzymali na gorącym uczynku trójkę włamywaczy. Dwie kobiety i mężczyzna sforsowali drzwi do przybudówki sklepu spożywczego, skąd chcieli zabrać różne produkty. Chwilę wcześniej takiego samego włamania dokonali w innym sklepie. Przestępcze plany pokrzyżowali im policjanci. Włamywacze już usłyszeli zarzuty.

W niedzielę (28.04.19) około 22:30 do dyżurnego komisariatu na toruńskim Podgórzu wpłynęło zgłoszenie o podejrzanych osobach, które najprawdopodobniej próbują włamać się do przybudówki jednego z marketów spożywczych przy ul. Poznańskiej. Dyżurny natychmiast wysłał w to miejsce mundurowych. Policjanci zareagowali błyskawicznie i już po chwili dotarli na miejsce. Tam zauważyli dwie kobiety i mężczyznę, którzy łomem wyważyli drzwi do pomieszczenia i wynieśli z niego produkty spożywcze.

Włamywacze byli zaskoczeni pojawieniem się funkcjonariuszy. Kobiety (20 l. i 26 l.) oraz 23-latek trafili prosto do policyjnej celi. Okazało się, że chwilę wcześniej ta sama trójka dokonała podobnego włamania w innym sklepie spożywczym. Tam również ich łupem padły produkty spożywcze. Straty wyniosły w sumie kilkadziesiąt złotych. Złodziejskie trio już usłyszało zarzuty. Teraz grozi im do 10 lat więzienia.


 

Autor: mł. asp. Wojciech Chrostowski
Publikacja: Kamila Ogonowska