Włamywał się, kradł i... wpadł - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Włamywał się, kradł i... wpadł

Data publikacji 10.05.2019

Policjanci z wydziału kryminalnego komendy w Świeciu ustalili, a następnie zatrzymali mężczyznę, który regularnie okradał market budowlany oraz włamał się do piwnicy jednego z mieszkań. Straty wyniosły ponad 2 600 złotych. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (9.05.19) policjanci z wydziału kryminalnego komendy w Świeciu pojawili się w jednym z marketów budowlanych na terenie miasta, ponieważ z ich ustaleń wynikało, że mogło tam dojść do kradzieży towarów. Ich podejrzenia potwierdziły się. Poczynione ustalenia wskazywały, że w lutym i marcu skradzionych zostało kilka elektronarzędzi o wartości ponad 2 100 zł. 

W wyniku prowadzonych działań kryminalni wytypowali prawdopodobnego sprawcę, a po sprawdzeniu okazało się, że "trafili w dziesiątkę". Poza tym policjanci ustalili, że włamał się on również do piwnicy jednego z mieszkań przy ul. Kościuszki w Świeciu. Tam jego łupem padły konsola do gry, gramofon oraz sprzęt grający wart 500 zł.

Wczoraj (9.05.19) kryminalni zatrzymali znanego im już wcześniej 24-letniego mieszkańca Świecia. Tego samego dnia mężczyzna usłyszał zarzuty. Za swoje czyny opowie przed sądem, grozi mu do 10 lat więzienia. 
24-latek tym razem nie został zwolniony do domu. Po przeprowadzonych czynnościach trafił do zakładu karnego, aby odbyć karę za poprzednie przewinienia.

 

Autor: podkom. Joanna Tarkowska
Publikacja: Kamila Ogonowska