WIADOMOŚCI

Odpowiedzą przed sądem za użycie materiałów pirotechnicznych

Data publikacji 13.05.2019

Policjanci z Grudziądza w ciągu kilkudziesięciu minut ustalili tożsamość sprawców, którzy odpalili dwie race na al. 23-ego Stycznia po meczu piłkarskim. W stosunku do dwóch mieszkańców miasta zostaną skierowane do sądu wnioski o ukaranie.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (11.05.19) około 20:30 na al. 23-ego Stycznia w Grudziądzu. Wśród grupy około 30 osób, która przemieszczała się w kierunku Rynku, doszło do odpalenia dwóch rac. Na miejsce natychmiast zostało wysłanych kilkudziesięciu policjantów, którzy przystąpili do legitymowania grupy w celu ustalenia sprawców oraz świadków zdarzenia. W trakcie interwencji sześć osób zostało ukaranych mandatami za używanie wulgaryzmów.

Funkcjonariusze, jeszcze tego samego dnia, ustalili tożsamość osób, które odpaliły race. Po skompletowaniu całego materiału dowodowego zostanie on w całości przekazany do Sądu Rejonowego w Grudziądzu, który podejmie decyzję o wymiarze kary. 

Policjanci przypominają, że prawo zakazuje używania wyrobów pirotechnicznych w miejscach publicznych, za wyjątkiem 31 grudnia oraz 1 stycznia.

Autor: sierż. szt. Maciej Szarzyński
Publikacja: Kamila Ogonowska