WIADOMOŚCI

W trakcie oddawania krwi rozmawiali o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 15.05.2019

Co ma wspólnego pobór krwi i Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa? Bardzo wiele, gdy szczytną akcję dzielenia się krwią połączy się z akcją informacyjną. Tak było w Inowrocławiu.

Policjanci inowrocławskiej komendy i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Oddział w Inowrocławiu zorganizowali akcję poboru krwi. Połączona ona była z przekazaniem również informacji na temat Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Ambulans do poboru krwi zaparkował wczoraj (14.05.19) przy inowrocławskiej komendzie Policji. W akcję włączyli się policjanci, pracownicy oraz zawsze gotowi do niesienia pomocy krwiodawcy.

Tym razem poborowi krwi towarzyszyła akcja informacyjna. Dotyczyła ona propagowania wiedzy o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Koordynator tego zagadnienia mł. asp. Łukasz Gamrat, zanim sam też oddał krew, omówił co to za narzędzie i jak się nim posługiwać. Wręczył też krwiodawcom magnesy z adresem strony do KMZB. Wśród materiałów, które rozdawał funkcjonariusz były również informacje mówiące o kampanii edukacyjno-profilaktycznej MSWiA „Narkotyki i dopalacze zabijają” oraz długopisy z numerami alarmowymi i znaczki odblaskowe.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska
  • Policjant rozmawia z krwiodawcami.
  • Policjant pokazuje oddającym krew magnesy z adresem strony do KMZB.
  • Policjant oddaje krew.
  • Policjant oddaje krew pod czujnym okiem laborantki.