Nie unikną kary za rozbój - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Nie unikną kary za rozbój

Data publikacji 16.05.2019

Kryminalni z Inowrocławia wczorajszym doprowadzeniem do sądu zakończyli policyjny etap śledztwa dotyczącego rozboju, do którego doszło w styczniu na terenie miasta. Do sprawy zatrzymani zostali dwaj mężczyźni i obaj zostali tymczasowo aresztowani.

Cala sprawa ma swój początek w styczniu, kiedy to do idącego ul. Świętokrzyską w Inowrocławiu 16-latka podeszło dwóch mężczyzn. Po tym, jak go zaatakowali, pobili i obezwładnili, zabrali mu kurtkę i uszkodzili bezprzewodowe słuchawki. 

Powiadomieni o przestępstwie policjanci zebrali informacje o tym, co się dokładnie stało i jakie były okoliczności całego zdarzenia. Następnego dnia, w toku prowadzonych czynności i na podstawie zabezpieczonego monitoringu , wytypowali mężczyznę podejrzewanego o rozbój. 23-latek został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Mężczyzna usłyszał wtedy zarzut rozboju i decyzją sądu początkowo na 3 miesiące trafił do aresztu.

W dalszym ciągu kryminalni kontynuowali poszukiwania za drugim ze sprawców, który wydawało się "zniknął". Tymczasem policjanci nie zrezygnowali z jego poszukiwań.  

Gdy tylko kryminalni uzyskali informację, że mężczyzna niespodziewanie pojawił się w mieście, zaskoczyli go. Dwa dni temu (14.05.19) wkroczyli do jego domu i zatrzymali go. 38-latek również odpowie za rozbój. Wczoraj dołączył do swojego kompana w areszcie, bo sąd również wobec niego zastosował tymczasowe aresztowanie. Teraz obu sprawcom za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska