Zachowanie pieszych w oku kamer MCM - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Zachowanie pieszych w oku kamer MCM

Data publikacji 16.05.2019

Bydgoscy policjanci na terenie miasta i powiatu cyklicznie prowadzą działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze wykorzystując mobilne centrum monitoringu ujawniają często popełniane przez pieszych jak i kierujących wykroczenia. Mundurowi przy pomocy tego pojazdu „rozliczali” pieszych, którzy złamali obowiązujące ich przepisy na ul. Glinki w Bydgoszczy.

Nad bezpieczeństwem na drodze czuwają policjanci ruchu drogowego, którzy codziennie zmagają się z kierowcami i innymi użytkownikami dróg, którzy nie zawsze korzystają z nich zgodnie z przepisami. W tym celu pomaga im też mobilne centrum monitoringu. Nagrania z jego kamer ułatwiają mundurowym identyfikację sprawców wykroczeń.

Policjanci ustawiają swoje kamery w tych miejscach, gdzie bardzo często łamane są przepisy przez kierowców i niechronionych uczestników ruchu drogowego. Zlokalizowane tam kamery z pewnej odległości obserwowały pieszych i kierowców, którzy nie stosowali się do przepisów. Informacja o wykroczeniu natychmiast przekazywana była patrolowi z „drogówki”, który kilkaset metrów dalej zatrzymywał wskazanego pieszego i wyciągał konsekwencje wobec niezdyscyplinowanego użytkownika drogi.

Mundurowi w ciągu dwóch godzin ujawnili 11 wykroczeń popełnionych przez pieszych. 8 z nich ukarali mandatem karnym, a 3 pouczyli. W 10 przypadkach chodziło o przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, a w jednym o niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej.

Działania będą kontynuowane.

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska
  • ul. Glinki w Bydgoszczy. Przechodzenie pieszego przez jezdnię w miejscu niedozwolonym (1).
  • ul. Glinki w Bydgoszczy. Przechodzenie pieszego przez jezdnię w miejscu niedozwolonym (2).
  • ul. Glinki w Bydgoszczy. Przechodzenie 2 pieszych przez jezdnię w miejscu niedozwolonym (3),
  • ul. Glinki w Bydgoszczy. Przechodzenie pieszego przez jezdnię w miejscu niedozwolonym (4)
  • ul. Glinki w Bydgoszczy. Przechodzenie pieszego przez jezdnię w miejscu niedozwolonym (5).