Do pracy z narkotykami - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Do pracy z narkotykami

Golubsko-dobrzyńscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. W samochodzie, którym kierował 20-latek policjanci zabezpieczyli około 220 g zakazanych środków i i 41 tabletek, a także wagę służącą do porcjowania. Za to przestępstwo grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (23.05.19) w godzinach popołudniowych uwagę golubsko-dobrzyńskich kryminalnych patrolujących teren gminy Golub-Dobrzyń zwrócił uwagę mężczyzna jadący osobowym audi. Funkcjonariusze już wcześniej podejrzewali, że kierowca prawdopodobnie posiada narkotyki.

Zatrzymany do kontroli mieszkaniec gminy Radomin nie krył zdenerwowania, a z samochodu wydobywał się charakterystyczny zapach marihuany. Zapytany o cel podróży oświadczył, że jedzie do pracy.

Przeszukanie samochodu potwierdziło, że młody mężczyzna ukrył wewnątrz narkotyki: marihuanę, amfetaminę i tabletki extasy oraz wagę. Z zabezpieczonych środków (ponad ok. 220g i 41 tabletek) można było wprowadzić na czarny rynek ponad 250 porcji handlowych. Część środków była w torbie, a reszta ukryta w trudno dostępnych miejscach: pod radiem i za bezpiecznikami.

20-latek został zatrzymany i dowieziony do policyjnego aresztu. Wkrótce usłyszy zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi do 10 lat pozbawienia wolności.  

 

Autor: podkom. Jolanta Zapaśnik-Wysocka
Publikacja: Kamila Ogonowska