Zatrzymany przez świadków 58-latek odpowie za rozbój - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Zatrzymany przez świadków 58-latek odpowie za rozbój

Data publikacji 07.06.2019

Za rozbój z niebezpiecznym narzędziem odpowie 58-latek, którego ujęli wczoraj dwaj świadkowie. Zareagowali oni na wołanie o pomoc ekspedientki sklepu, do którego wszedł napastnik i zażądał pieniędzy grożąc przy tym przedmiotem przypominającym broń. Sprawca jeszcze dzisiaj usłyszy zarzut, a grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (6.06.19) po 13.00 włocławski dyżurny został powiadomiony o ujęciu sprawcy rozboju, do którego doszło w jednym ze sklepów na ul. Łanowej we Włocławku. Wysłany na miejsce patrol potwierdził to zgłoszenie i przejął od świadków podejrzewanego mężczyznę. Mundurowi przewieźli 58-letniego mieszkańca powiatu kolskiego do komendy. Kontrola trzeźwości wykazała, że miał on w organizmie prawie promil alkoholu i do wyjaśnienia sprawy trafił do policyjnego aresztu. 

Jak ustalili policjanci, mężczyzna wszedł do sklepu zażądał od sprzedawczyni pieniędzy, a kiedy ona stwierdziła, że ich nie wyda ten wyjął z reklamówki przedmiot przypominający broń i wycelował w kobietę. Ta zdołała uciec na zewnątrz, gdzie wołała o pomoc. Zareagowało na to dwóch będących w pobliżu mężczyzn. Wbiegli oni do sklepu, uniemożliwiając ucieczkę sprawcy do czasu przyjazdu mundurowych. 

Dzisiaj (07.06.19) policjanci, po zebraniu materiału w sprawie, doprowadzą 58-latka do prokuratury, gdzie usłyszy zarzut rozboju przy użyciu narzędzia przypominającego broń. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 12 lat. Ponadto policjanci będą wnioskować o tymczasowe aresztowanie napastnika.

Na gratulacje zasługuje postawa dwóch świadków, którzy bez wahania zareagowali na wołanie o pomoc i ujęli sprawcę rozboju do czasu przyjazdu policjantów. 
 

Autor: sierż Tomasz Tomaszewski
Publikacja: Kamila Ogonowska
  • Policjanci prowadzą zatrzymanego korytarzem
  • Sprawca jest wprowadzany do policyjnej izby zatrzymań
  • Policjant eksponuje broń gazową, którą posłużył się sprawca
Ładowanie odtwarzacza...