WIADOMOŚCI

Uczniowie z Łochowa z wizytą studyjną w śródmiejskim komisariacie

Data publikacji 12.06.2019

Wczoraj (11.06.2019) uczniowie klasy 7, 8 i oddziału gimnazjalnego ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łochowie uczestniczyli w studyjnych zajęciach przygotowanych przez profilaktyków z bydgoskiego Śródmieścia.

Dla przybyłej grupy uczniów Policjanci z Ogniwa Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii komisariatu Śródmieście przygotowali i przeprowadzili na terenie jednostki zajęcia tematyczne  w ramach prowadzonego przez szkołę przedmiotu Doradztwo Zawodowe.

Uczniowie swoją "komisariatową przygodę" rozpoczęli od zapoznania się z pracą służby dyżurnej i skorzystali z możliwości obejrzenia wyposażenia pomieszczeń dyżurki. Następnie przybyłym uczniom i ich opiekunom pokazano, jak działa i w jaki sposób funkcjonuje system monitoringu miejskiego.

W dalszej części spotkania w świetlicy komisariatu uczestnikom spotkania określono rolę dzielnicowego i jego zadania w społeczności lokalnej. Mł. asp. Piotr Bajlak przybliżył słuchaczom  główne cele i zadania pracy Ogniwa Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii, podając przykłady wymienionych wyżej działań. W związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym sierż. szt. Alicja Dobrowolska przypomniała o zasadach bezpieczeństwa, zwracając szczególną uwagę na bezpieczny wypoczynek nad wodą i korzystanie ze sprzętu pływającego.

Niewątpliwą i niecodzienną atrakcją dla gości była przygotowana prezentacja przez Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji. Młodzi goście mieli możliwość obejrzenia sprzętu będącego na wyposażeniu specjalnej jednostki Policji, porozmawiania z policjantami o pracy w warunkach specjalnych oraz przymierzenia kombinezonu przeciwodłamkowego będącego w użyciu tej jednostki. Szczególnym zainteresowaniem uczniów i opiekunów cieszyły się zdalnie sterowane roboty służące do przenoszenia niebezpiecznych ładunków, które transportują do specjalnie przystosowanego pojazdu.

Na zakończenie uczestnicy spotkania mieli okazję zobaczyć pomieszczenia i wyposażenie "Niebieskiego Pokoju" oraz poznać zasady jego funkcjonowania.

Autor: mł. asp. Piotr Bajlak/ OPSNiP KP Bydgoszcz - Śródmieście
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska
  • Policjant rozmawia z uczniami w tzw. "Niebieskim Pokoju".
  • Uczniowie oglądają pokój przesłuchań z lustrem fenickim.
  • Policjant rozmawia z uczniami w  "Niebieskim Pokoju".
  • Policjant i uczniowie przy wozie bojowym Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji.
  • Uczniowie oglądają wóz bojowy Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji.
  • Uczeń przymierza kombinezon przeciwodłamkowy.
  • Uczniowie oglądają zdalnie sterowanego robota służącego do przenoszenia niebezpiecznych ładunków.
  • Zdjęcie grupowe uczniów, opiekunów i policjantów przed Śródmiejskim komisariatem.