WIADOMOŚCI

Pokazy ratownictwa wodnego na Jeziorze Czarne w powiecie włocławskim

Data publikacji 13.06.2019

Dbając o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, szczególnie w czasie nadchodzących wakacji, włocławscy policjanci wspólnie z ratownikami WOPR-u i strażakami kolejny raz zorganizowali nad Jeziorem Czarne pokazy instruktażowo-ratownicze. Mamy nadzieję, że pokazy i ogromna dawka wiedzy teoretycznej pozwoli na uniknięcie zagrożeń i czyhających w czasie wakacji niebezpieczeństw.

Wczoraj (12.06.19) dzieciom przybyłym nad Jezioro Czarne policjanci z Ogniwa Prewencji na Wodach KMP we Włocławku, ratownicy WOPR i strażacy zaprezentowali sposoby ratowania osób tonących, a także pokazano technikę udzielania pierwszej pomocy osobom uratowanym z wody. Młodzieży miała okazję zobaczyć sprzęt ratowniczy, który znajduje się na wyposażeniu WOPR-u, jednostek Policji i Straży Pożarnej.

Podczas trwania pokazów dzieci dowiedziały się o niebezpieczeństwach, jakie mogą spotkać w czasie wakacji oraz, jak można ich uniknąć. Mamy nadzieję, że taka wizualizacja różnych zagrożeń w czasie wypoczynku nad wodą pobudzi wyobraźnię korzystających z kąpieli i zapobiegnie niebezpiecznym sytuacjom.

Życzymy wszystkim słonecznej pogody i miłego wypoczynku, życzymy również wakacji obfitujących tylko w przyjemne wydarzenia!

Autor: sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: Kamila Ogonowska
  • Ratownicy na skuterze spiesza z pomocą
  • Policjant quadem podjechał do pomostu
  • Policjant stojący na pomoście podaje bosak tonącemu
  • Policyjna łódź na środku jeziora
  • Plażowicze stoją na pomoście wraz z ratownikiem
  • Dwaj ratownicy niosą wyciągniętego z wody topielca