Narkotyki nie trafią na "czarny rynek" - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Narkotyki nie trafią na "czarny rynek"

Data publikacji 13.06.2019

Blisko 350 g różnego rodzaju substancji psychotropowych zabezpieczyli kryminalni z Torunia w miejscu zamieszkania 27-latka. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków i decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu kara do 10 lat więzienia..

W miniony poniedziałek (10.06.19) kryminalni z Torunia weszli do jednego z mieszkań na Chełmińskim Przedmieściu. Podstawą do przeszukania pomieszczeń były podejrzenia funkcjonariuszy, że mieszkający tam 27-latek ma powiązania z przestępczym procederem.

Szybko okazało się, że policjanci mieli rację. Zabezpieczyli w mieszkaniu blisko 350 g różnego rodzaju substancji psychotropowych (ponad 230 g amfetaminy, ponad 50 g ecstasy i ponad 63 gramy marihuany). 

Właściciela narkotyków nie było jednak na miejscu. Policjanci zatrzymali go następnego dnia Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków psychotropowych. Został doprowadzony też do Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum Zachód. Prokurator zdecydował, że 27-latek będzie musiał zgłaszać się na policyjny dozór, zapłaci poręczenie majątkowe, a także ma zakaz opuszczania kraju. Grozi mu teraz do 10 lat więzienia. 

 

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Kamila Ogonowska