Zabrała pijanemu kierowcy kluczyki i wezwała policjantów - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Zabrała pijanemu kierowcy kluczyki i wezwała policjantów

Data publikacji 14.06.2019

Pijani kierowcy na drodze stanowią zagrożenie dla życia i zdrowia nie tylko swojego, ale i innych użytkowników dróg. Dobrze, że przypadkowi świadkowie, widząc takie podejrzane zachowanie reagują. Taką właśnie obywatelską postawą wykazała się mieszkanka Jabłonowa Pomorskiego, które zabrała kluczyki od auta pijanemu kierowcy i powiadomiła policjantów.

Do zdarzenia doszło wczoraj (13.06.19) kilka minut po 12.00. Do brodnickiego dyżurnego wpłynęło zgłoszenie, że przy jednym ze sklepów w Jabłonowie Pomorskiem kobieta ujęła nietrzeźwego kierującego. Dyżurny natychmiast wysłał tam patrol policjantów. W rozmowie ze zgłaszającą funkcjonariusze ustalili, że kobieta usłyszała huk, po czym wyszła z budynku sprawdzić co się stało. Okazało się, że pod sklep, na jednej z ulic Jabłonowa, podjechał vw golf, którego kierowca był pod znacznym wpływem alkoholu. Kobieta zabrała kierowcy kluczyki od samochodu i wezwała na miejsce patrol.

Gdy mundurowi sprawdzili stan trzeźwości okazało się, że 67-latek ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, a chwilę wcześniej uderzył w znak drogowy. Mężczyzna został zatrzymany i przetransportowany do brodnickiej komendy, gdzie spędził noc w policyjnym areszcie. Dzisiaj zostanie przesłuchany.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna straci również uprawnienia do kierowania pojazdami.   

Mimo wielu apeli i informacji pojawiających się w prasie nadal nie brakuje kierowców, którzy wsiadają za kierownicę w stanie nietrzeźwości. 

Policjanci apelują! 

Nie bądźmy obojętni, kiedy widzimy nietrzeźwego kierowcę. Nasza reakcja na takie zachowanie może zapobiec tragedii. Każda informacja, która dociera do policjantów dotycząca niebezpieczeństwa na drodze będzie traktowana przez funkcjonariuszy priorytetowo oraz z pełną surowością. Gratulujemy zgłaszającej wzorowej postawy, dzięki której być może nie doszło do żadnej tragedii. 

Autor: asp. szt. Agnieszka Łukaszewska
Publikacja: Kamila Ogonowska