WIADOMOŚCI

Śródmiejscy profilaktycy na „Powitaniu Lata” na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Data publikacji 14.06.2019

Na terenie Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbyła się impreza plenerowa zatytułowana przez organizatorów „Powitanie Lata”. W przedsięwzięciu wzięli udział przedstawiciele różnych instytucji, którzy prezentowali swoje stanowiska tematyczne licznie odwiedzane przez gości z pobliskich placówek oświatowo - wychowawczych.

Wzorem lat ubiegłych na gości „Botanika” czekała niezliczona ilość atrakcji przygotowana przez organizatorów. Wśród wielu stoisk tematycznych dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko Towarzystwa Przyjaciół Kaktusów, pokaz ratownictwa medycznego oraz pokazy tańców latynoskich. Dla wszystkich przewidziano słodki poczęstunek w postaci własnych wypieków przygotowany przez wychowanków Kujawsko Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego Nr 1 Dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille’a Bydgoszczy.

Także Policjanci z Ogniwa Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Komisariatu Policji Bydgoszcz – Śródmieście, którzy kolejny wzięli czynny udział w imprezie. Przygotowali dla uczestników wiele atrakcji, a korzystając z okazji edukowali uczestników przeprowadzając zajęcia dotyczące bezpiecznego wypoczynku w ramach „Bezpiecznych Wakacji”, zwracając szczególną uwagę na wypoczynek nad wodą. Realizując zagadnienia programu „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” przypomnieli przybyłym uczestnikom podstawowe warunki i zasady bezpiecznej kąpieli, określając możliwe niebezpieczeństwa i zagrożenia związane z kąpielą w miejscach zabronionych i do tego nieprzystosowanych. Wskazywali jednocześnie na miejsca bezpieczne dla kąpieli i strzeżone przez ratowników WOPR. Wielkim powodzeniem cieszył się także policyjny radiowóz oraz sprzęt będący na wyposażeniu policjantów.

Najmłodszym uczestnikom spotkania rozdano elementy odblaskowe przekazane na ten cel przez Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. kujawsko – pomorskiego.

Autor: mł. asp. Piotr Bajlak/ OPSNiP KP Bydgoszcz - Śródmieście
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska
  • Młodzież stoi przy stoisku policyjnym w Ogrodzie Botanicznym.  W tle policjant.
  • Policjant robi dziecku na pamiątkę odbitki linii papilarnych.
  • Policjanci podczas prelekcji dla uczniów szkoły.  Wszyscy stoją na tle radiowozu.
  • Młodzież słucha prelekcji ratownika medycznego.
  • Zdjęcie wspólne na tle radiowozu. Stoją policjanci, uczniowie i ich opiekunowie.
  • Ulotki dotyczące bezpieczeństwa nad wodą.