Sprawca podpaleń śmietników już usłyszał zarzuty - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Sprawca podpaleń śmietników już usłyszał zarzuty

Policjanci z bydgoskiego Błonia ustalili i zatrzymali sprawcę 9 podpaleń, podczas których uległo zniszczeniu 21 pojemników do segregacji śmieci, ale nie tylko. Do zdarzeń tych dochodziło w okresie od kwietnia do czerwca 2019 r. Jak się okazało za wszystkimi dziewięcioma pożarami stoi ten sam mężczyzna. 32-latek odpowie za zniszczenie mienia.

Dziewięciokrotnie, w okresie od końca kwietnia do czerwca 2019 r., policjanci z bydgoskiego Błonia otrzymywali zgłoszenia o pożarach śmietników, ale nie tylko. Na ul. Stawowej, Waryńskiego, Wysokiej i Koszarowej spaleniu uległo 21 pojemników do segregacji śmieci. Konsekwencją dwóch z nich było spalenie wiaty śmietnikowej i stopienie zadaszenia sklepu. Sprawca podpalił również wycieraczkę przed drzwiami mieszkania, co spowodowało także nadpalenie samych drzwi. Swoim działaniem spowodował straty łączne na kwotę ponad 11700 złotych na szkodę różnych podmiotów.

Prowadzone od momentu pierwszych zgłoszeń działania policjantów przyniosły wymierny skutek. Zebrany przez nich materiał dowodowy jednoznacznie wskazywał, że pożary są wynikiem celowego działania człowieka. Również zabezpieczony przez nich zapis monitoringu to potwierdzał. Zatem ustalenie personaliów sprawcy i jego zatrzymanie było tylko kwestią czasu.

W miniony poniedziałek (17.06.2019) kryminalni z bydgoskiego Błonia ustalili personalia podpalacza i go zatrzymali, gdy wychodził z jednego ze sklepów na osiedlu. 32-latek trafił do policyjnej izby zatrzymań, by następnego dnia po wytrzeźwieniu usłyszeć 9 zarzutów dotyczących zniszczenia mienia.  

Dzisiaj (19.06.2019) mężczyzna stanął przed obliczem prokuratora. Ten po zapoznaniu się z aktami sprawy zastosował wobec niego policyjny dozór. 32-latek będzie musiał 5 razy w tygodniu stawiać się w komisariacie.

Za zniszczenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska