WIADOMOŚCI

Wspólne działania „Bezpieczna droga na wakacje 2019” na autostradzie A1

Data publikacji 24.06.2019

„Bezpieczna droga na wakacje 2019” to hasło przewodnie działań organizowanych przez Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego, w które włączyli się także policjanci WRD KWP w Bydgoszczy, strażacy, ratownicy WOPR oraz pracownicy Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Bydgoszczy. Połączone służby zorganizowały dla najmłodszych pasażerów szereg atrakcji połączonych z promowaniem bezpiecznego letniego wypoczynku dzieci i młodzieży oraz szeroko rozumianego bezpieczeństwa na drodze.

W miniony weekend (22-23.06.19) policjanci z WRD KWP w Bydgoszczy wzięli udział w działaniach prewencyjno-kontrolnych pn. „Bezpieczna droga na wakacje 2019” organizowanych przez Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego na autostradzie A1.

Podczas przeprowadzanych przez funkcjonariuszy ITD szczegółowych kontroli stanu technicznego pojazdów w Miejscu Obsługi Podróżnych w Nowej Wsi (w kierunku Gdańska) policjanci, funkcjonariusze straży pożarnej, WOPR oraz pracownicy Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Bydgoszczy zorganizowali dla najmłodszych pasażerów szereg atrakcji połączonych z promowaniem bezpiecznego letniego wypoczynku dzieci i młodzieży oraz szeroko rozumianego bezpieczeństwa na drodze.

Policjanci z WRD KWP w Bydgoszczy, w trakcie działań, prowadzili m.in. pogadanki z dziećmi i opiekunami na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zaprezentowane zostało również mobilne miasteczko ruchu drogowego, gdzie wszyscy mogli sprawdzić swoje umiejętności jazdy rowerem po torze przeszkód.

Na spotkaniu dużym zainteresowaniem wśród uczestników cieszyły się jak zawsze alkogogle i narkogogle. Każdy mógł przejść się po torze i sprawdzić, jak rzeczywistość postrzegają osoby nietrzeźwe.

Autor: sierż. szt. Agnieszka Bubień
Publikacja: Kamila Ogonowska
  • Dorośli uczestnicy pokonują tor z pachołków w alkogoglach
  • Chłopiec pokonuje rowerem tor przeszkód w alkogoglach
  • Chłopiec w alkogoglach
  • Policjant "drogówki" rozmawia z dzieciakami biorącymi udział w działaniach "Bezpieczna droga na wakacje 2019"
  • Dziewczynka na rowerze pokonuje tor przeszkód