WIADOMOŚCI

Policjanci i funkcjonariusze KAS zabezpieczyli nielegalne maszyny do gier

Data publikacji 26.06.2019

Policjanci z Inowrocławia i funkcjonariusze KAS ujawnili miejsce, gdzie odbywał się zabroniony proceder. Mundurowi zabezpieczyli cztery maszyny służące do gier hazardowych. Organizatorzy tej nielegalnej działalności poniosą konsekwencje.

Policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją KPP w Inowrocławiu uzyskali informację o działającym na terenie miasta punkcie z komputerami. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie podejrzenia prowadzenia w tym miejscu nielegalnych gier hazardowych. 

Dwa dni temu (24.06.19) służby wkroczyły w wytypowane miejsce. Policjanci wraz z funkcjonariuszami KAS - IV Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu Delegatura w Bydgoszczy przeszukali lokal. Zabezpieczyli tam cztery urządzenia służące do prowadzenia działalności niezgodnej z przepisami ustawy o grach hazardowych. Do sprawy został przesłuchany jeden z graczy oraz osoba, która obsługiwała maszyny.

Za urządzanie gier na automatach bez wymaganej koncesji grozi kara pieniężna w wysokości 100 tys. zł od każdego automatu, a także odpowiedzialność karna skarbowa, czyli grzywna, kara pozbawienia wolności do laty trzech lub obie te kary łącznie. Warto dodać, że sprawa tego typu jest kolejną. W kwietniu bowiem, w tym samym miejscu, służby również namierzyły przestępczy proceder i zlikwidowały go.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska