O bezpieczeństwie nad wodą z półkolonistami - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

O bezpieczeństwie nad wodą z półkolonistami

Data publikacji 27.06.2019

Policyjni „wodniacy” spotkali się z dziećmi i młodzieżą przebywającą na półkoloniach organizowanych przez Stowarzyszenie Bezpieczeństwo Dziecka w Bydgoszczy w ramach akcji "Bezpieczne Wakacje 2019". Funkcjonariusze rozmawiali z nimi o bezpieczeństwie nad wodą.

Wczoraj (26.06.2019) przed południem w siedzibie WOPR w Bydgoszczy przy ul Toruńskiej 157 policjanci z Ogniwa Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych bydgoskiej komendy wraz z ratownikami WOPR przeprowadzili prelekcje z dziećmi i młodzieżą przebywającą na półkoloniach organizowanych przez Stowarzyszenie Bezpieczeństwo Dziecka w Bydgoszczy. Wszystko w ramach akcji "Bezpieczne Wakacje 2019".

Ratownik i policjanci przypomnieli o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą, zakazie korzystania z tzw. dzikich kąpielisk oraz opowiedzieli o zdarzeniach, jakie mogą się przyczynić do zagrożeń i w konsekwencji utraty zdrowia lub życia.

Na spotkaniu zaprezentowano sprzęt będący na wyposażeniu ratowników WOPR oraz policjantów, który służy do ratowania życia w szczególności osób tonących. Oczywiście każdy mógł zobaczyć jak się nim posługuje. Co więcej, funkcjonariusze na spotkanie z półkolonistami przypłynęli policyjną łodzią. Każdy miał okazję z bliska przyjrzeć się maszynie. Na zakończenie mundurowi przygotowali dla zgromadzonych niespodziankę – pokaz umiejętności i sprawności w sterowaniu policyjną łodzią.

Autor: kom. Przemysław Słomski
Publikacja: kom. Przemysław Słomski
  • ratownik WOPR rozmawia z dziećmi
  • ratownik WOPR pokazuje dzieciom kamizelkę ratunkową
  • policyjna łódź płynie po rzece Brda
  • policjanci rozmawiają ze zgromadzonymi dziećmi
  • policjant rozmawia ze zgromadzonymi dziećmi
  • wspólne zdjęcie policjantów i dzieci
Ładowanie odtwarzacza...