WIADOMOŚCI

Zaczął od kradzieży rozbójniczej, a skończył w... areszcie

Kradzież rozbójnicza, kradzież samochodu i spowodowanie kolizji drogowej to przestępstwa i wykroczenie, które w krótkim czasie w Grudziądzu popełnił zatrzymany 37-latek. Mężczyzna usłyszał w miejscowej prokuraturze zarzuty, a decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Podejrzany może trafić do więzienia nawet na 10 lat.

W sobotę (29.06.19), późnym wieczorem, na jednej z ulic w Grudziądzu nieznani sprawcy wyrwali z rąk stojącego na przystanku autobusowym mężczyzny telefon z dokumentami i niewielką kwotą pieniędzy. Pokrzywdzony chciał odzyskać swoje rzeczy i wtedy przez jednego z nich został uderzony.

Kilka godzin później policjanci z "drogówki" zostali poproszeni o interwencję w związku z kolizją do jakiej doszło na ul. Narutowicza. Kierujący chevroletem najechał na tył poprzedzającego go pojazdu. Sprawca zdarzenia za brak prawa jazdy i spowodowanie kolizji został ukarany dwoma wysokimi mandatami. Wtedy jeszcze funkcjonariusze nie wiedzieli, że auto, którym kierował zostało chwilę wcześniej skradzione. Właściciel bowiem powiadomił policjantów o jego kradzieży dopiero później. 

Policjanci już po przyjęciu pierwszego zawiadomienia o przestępstwie wytypowali sprawcę. Śledczy powiązali też wszystkie wydarzenia, w tym kolizję drogową, podczas której funkcjonariusze ustalili tożsamość sprawcy.

Jeszcze tego samego dnia w niedzielę (30.06.19) policjanci zatrzymali podejrzewanego o popełnienie przestępstw 37-latka, który jest znany grudziądzkim policjantom. Stróże prawa znaleźli na jednym z podwórek częściowo rozkręcony skradziony samochód. 

Po zgromadzeniu materiału dowodowego wczoraj (2.07.19) policjanci doprowadzili zatrzymanego do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty popełnienia dwóch przestępstw. Sąd Rejonowy w Grudziądzu, rozpatrując wniosek prokuratora, zadecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na 3 miesiące. Mężczyzna może trafić do więzienia nawet na 10 lat.

Policjanci pracują teraz nad ustaleniem drugiego ze sprawców kradzieży rozbójniczej. 

Autor: asp. szt. Jacek Jeleniewski
Publikacja: Kamila Ogonowska