Wybrał się na zakupy ze znalezioną kartą bankomatową - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Wybrał się na zakupy ze znalezioną kartą bankomatową

Data publikacji 04.07.2019

21-latek z Rypina odpowie za włamanie się na konto bankowe. Mężczyzna, po tym jak znalazł portfel z kratami bankomatowymi, wybrał się na zakupy, za które płacił zbliżeniowo w różnych sklepach. Teraz czeka go sprawa w sądzie, grozi mu do 10 pozbawienia wolności.

W minionym tygodniu do dyżurnego rypińskiej policji wpłynęło zawiadomienie mieszkańca powiatu włocławskiego, z którego wynikało, że podczas jego pobytu w Rypinie - 22 czerwca zgubił portfel z kartami bankomatowymi. Jak się okazało, ktoś za ich pośrednictwem realizował transakcje płatnicze.

Sprawą zajęli się kryminalni. Na podstawie analizy dokumentów ustalili, gdzie dokonywano płatności kartami pokrzywdzonego i udali się w te miejsca. Po przejrzeniu zapisów z monitoringu policjanci rozpoznali znanego im 21-latka z Rypina. Jak się okazało, mężczyzna, po tym jak znalazł portfel z kartami bankomatowymi, wyruszył na zakupy. W różnych sklepach na terenie miasta wybierał produkty, za które jednorazowo musiał zapłacić nie więcej niż 50 zł. Kwota ta gwarantowała mu możliwość płatności zbliżeniowej. 

Wczoraj (3.07.19) kryminalni zatrzymali mężczyznę. Jeszcze tego samego dnia przedstawili mu 9 zarzutów włamania na rachunek bankowy, gdzie straty, które spowodował to łącznie blisko 1000 zł. Za ten czyn grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.


 

Autor: st. asp. Dorota Rupińska
Publikacja: Kamila Ogonowska