Sprawca włamań na działkach zatrzymany - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Sprawca włamań na działkach zatrzymany

Włocławscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 57-latka, który włamał się do altanki na działkach. Mundurowi ustalili, że zatrzymany ma na swoim koncie jeszcze trzy takie przestępstwa, do których doszło na przełomie marca i kwietnia tego roku na terenie ogródków działkowych przy ulicy Granicznej we Włocławku. Mężczyzna usłyszał od śledczych cztery zarzuty, do których się przyznał. Grozi mu do 10 lat więzienia.

W środę (10.07.19) w godzinach nocnych policjanci włocławskiej "patrolówki", pełniąc służbę na terenach działek przy ulicy Granicznej, zauważyli w jednym z domków uszkodzone okno, a w środku świecącą latarkę. Postanowili to sprawdzić. Gdy podchodzili do altanki nagle przez okno wyskoczył mężczyzna, próbując uciec. Na nic to się zdało, gdyż po chwili był już zatrzymany przez mundurowych. Przy mężczyźnie funkcjonariusze zabezpieczyli narzędzia służące do włamań oraz torbę z przygotowanymi do wyniesienia rzeczami. 57-latek trafił do policyjnego aresztu. 

Kryminalni, pracując nad sprawą, ustalili, że zatrzymany może mieć na koncie więcej takich włamań. Zebrany materiał pozwolił śledczym na przedstawienie mieszkańcowi pow. aleksandrowskiego 4 zarzutów włamań do altanek działkowych na przełomie marca i kwietnia oraz lipca tego roku. Mężczyzna najczęściej zabierał sprzęt elektroniczny, narzędzia ogrodnicze czy przedłużacze elektryczne. 57-latek przyznał się do popełnionych czynów. 

Za kradzież z włamaniem grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci prowadzą dalsze czynności w sprawie i niewykluczone, że mężczyzna odpowie za inne włamania do jakich dochodziło na terenie działek od 2017 roku. 

Autor: sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: Kamila Ogonowska