WIADOMOŚCI

Podejrzewany o kradzież rozbójniczą zgłosił się do komendy

Data publikacji 16.07.2019

Policjanci z Grudziądza zatrzymali podejrzewanego o kradzież rozbójniczą jaka miała miejsce w ubiegłym roku w jednym ze sklepów przy ul. Legionów. Mężczyzna sam zgłosił się do komendy, po tym jak policjanci opublikowali jego wizerunek.

Przypomnijmy, że policjanci z Grudziądza w maju tego roku przyjęli zawiadomienie o kradzieży rozbójniczej, do której doszło w jednym z marketów przy ul. Legionów w Grudziądzu. Sprawca najpierw ukradł w sklepie środki chemiczne, a później zaatakował pracownika ochrony, który chciał odzyskać skradziony towar. 

Śledczy z Grudziądza opublikowali wizerunek złodzieja, bo zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu, prosząc o pomoc mieszkańców w jego identyfikacji. Policjanci otrzymali kilka wiadomości w tej sprawie i już wiedzieli kim jest i gdzie mieszka podejrzewany. 

Mieszkaniec jednej z wsi pod Grudziądzem z pewnością czuł, że „po piętach depczą mu” policjanci i nie czekał w domu, jak funkcjonariusze założą mu kajdanki. Wczoraj (15.07.19) sam zgłosił się do grudziądzkiej komendy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj 28-latek zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty.

Kradzież rozbójnicza zagrożona jest karą pozbawienia wolności od roku do 10 lat. 

Autor: asp. sztab. Jacek Jeleniewski
Publikacja: Kamila Ogonowska