Za groźby i zniszczenia trafił do aresztu - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Za groźby i zniszczenia trafił do aresztu

Data publikacji 19.07.2019

Zachowanie jednego z mężczyzn pozostawia wiele do życzenia. Nie tylko groził jednemu z kierowców, ale też zniszczył mu samochód. Po zatrzymaniu przez policjantów usłyszał zarzuty popełnienia dwóch przestępstw i na miesiąc trafił tymczasowo za kraty.

Wczoraj (18.07.19) policjanci z Pakości, pow. inowrocławski, doprowadzili do oskarżyciela i sądu 32-latka. Powodem jego zatrzymania było to, że groził innemu mężczyźnie i uszkodził mu samochód. 

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek (16.07) na jednej z ulic Pakości. Do samochodu marki Seat niespodziewanie wsiadł jakiś mężczyzna. Gdy kierowca pojazdu zwrócił mu uwagę i kazał wysiąść, ten zareagował agresywnie. Zniszczył lusterka i wybił rękoma szybę. Ponadto, kierowcy groził, że go zabije. Następnie, jakby nigdy nic, udał się do pobliskiego baru.

Powiadomieni o zdarzeniu pakoscy policjanci interweniowali. Podczas zatrzymania napastnik również w obecności policjantów zachowywał się agresywnie. Nadal wykrzykiwał groźby w kierunku poszkodowanego kierowcy.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie trzeźwiał. Policjanci zebrali dowody, które przedłożyli oskarżycielowi. Po tym, jak mężczyzna usłyszał zarzuty gróźb karalnych i uszkodzenia mienia stanął przed sądem. Tam zapadła decyzja, że najbliższy miesiąc spędzi za kratami. Grozi mu kara do 5 lat więzienia. 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska