Uszkodzili kilkanaście samochodów - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Uszkodzili kilkanaście samochodów

Data publikacji 24.07.2019

Kilkanaście uszkodzonych samochodów to efekt nocnej "zabawy", jaką urządzili sobie trzej koledzy. Poszkodowani oszacowali straty na niebagatelną kwotę ponad 22 tys zł. Z policyjnych ustaleń jednak wynika, że zniszczonych aut może być więcej.

Policjanci z komisariatu w Kruszwicy, pow. inowrocławski, kilka ostatnich dni pracowali nad sprawą dewastacji kilkunastu samochodów. Pierwsze zgłoszenie wpłynęło do policjantów tydzień temu (17.07.19). Wynikało z niego, że nocą doszło do uszkodzenia renault. Pojazd miał porysowaną powłokę lakierniczą, na całej długości samochodu i wgniecenia karoserii. Na tej samej ulicy policjanci ujawnili wówczas łącznie osiemnaście samochodów, które nosiły ślady uszkodzeń.  

W początkowym etapie praca policjantów polegała na ustaleniu poszkodowanych i przyjęciu od nich zawiadomień o przestępstwie oraz wniosków o ściganie sprawców. Dalej, na podstawie informacji własnych i zapisów monitoringu, policjanci wytypowali osoby, które mogły mieć związek z przestępstwami. 

Zebrany materiał dowodowy wskazywał na to, że sprawców było kilku. Do zatrzymania pierwszego z nich doszło dwa dni później (19.07.19). Kiedy to policjant po służbie zauważył mężczyznę odpowiadającego rysopisowi jednego ze sprawców. 20-latek próbował ucieczki, ale nic mu to nie dało. W miniony poniedziałek natomiast (22.07.19) policjanci na terenie Inowrocławia zatrzymali kolejnego podejrzewanego (17l.). Trzeci, 19-letni, zgłosił się do kruszwickiego komisariatu sam. 

Jak wynika z policyjnych ustaleń dwaj mieszkańcy Inowrocławia odwiedzili swojego kolegę w Kruszwicy, a ich nocna zabawa przerodziła się w chuligańską eskapadę po ulicach miasta. Ostrym narzędziem porysowali karoserię kilkunastu samochodów, uszkodzili przy nich lusterka, a nawet skakali po autach. Cała trójka usłyszała już zarzuty zniszczenia 12 pojazdów. Łączne szkody oszacowano na ponad 22 tys. zł. 

Na tym sprawa się nie kończy, bo policjanci już teraz wiedzą o innych uszkodzonych tamtej nocy autach. Dlatego, może się niebawem okazać, że podejrzani będą mieli uzupełnione zarzuty o kolejne czyny przestępcze. Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat więzienia. 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska
  • Uszkodzone lusterko w samochodzie
  • Przerysowana karoseria
  • Zniszczony samochód