Dwa miesiące aresztu dla sprawcy rozboju - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Dwa miesiące aresztu dla sprawcy rozboju

Zarzut rozboju usłyszał 35-letni mężczyzna, który uderzył pokrzywdzoną w twarz, a następnie ukradł jej telefon komórkowy. Sąd zdecydował o aresztowaniu go na najbliższe dwa miesiące.

Policjanci z komisariatu na bydgoskim Szwederowie prowadzili postępowanie dotyczące rozboju, do którego doszło pod koniec czerwca bieżącego roku. Wówczas do kobiet stojących na schodach przed wejściem do Hali Targowej podszedł mężczyzna, po czym uderzył jedną z nich w twarz i wyrwał jej z rąk telefon komórkowy wraz z znajdującym się w etui banknotem. Po kradzieży sprawca uciekł w stronę Placu Kościeleckich.

Do sprawy zabezpieczony został monitoring miejski, który prowadzący postępowanie zdecydował się opublikować. Przeprowadzone przez policjantów działania w tej sprawie oraz uzyskane od mieszkańców informacje szybko pozwoliły ustalić personalia mężczyzny oraz miejsce jego przebywania.

W miniony poniedziałek (22.07.2019) mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut dotyczący rozboju. Po zgromadzeniu całego materiału dowodowego sprawa trafiła do oskarżyciela, a następnie sądu. Wczoraj (23.07.2019) sędzia zdecydował, że 35-latek najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.

Za tego typu przestępstwo grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Jednocześnie policjanci dziękują za pozytywną reakcję na publikację komunikatu z wizerunkiem osoby podejrzewanej o popełnienie tego przestępstwa oraz wszelkie przekazane informacje w tej sprawie.

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska