Włamywacz i jego wspólniczka nie unikną kary - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Włamywacz i jego wspólniczka nie unikną kary

Data publikacji 26.07.2019

Kryminalni z komisariatu w Chełmży, pow. toruński, ustalili kto stoi za włamaniem do domu jednorodzinnego. Do sprawy funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i jego konkubinę, która pomagała mu w przestępstwie. Kobieta już usłyszała zarzuty za pomocnictwo, mężczyzna natomiast odpowie za włamanie i posiadanie narkotyków.

Wczoraj (25.07.19) kryminalni z komisariatu w Chełmży, pow. toruński, zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy mają związek z włamaniem do domku jednorodzinnego w Łysomicach. Do tego zdarzenia doszło pod koniec marca tego roku. Sprawca wybił szybę i w ten sposób dostał się do domu. Z wnętrza skradł sprzęt elektroniczny, elektronarzędzia i rower. Straty wyniosły kilkanaście tysięcy złotych.

Kryminalni, którzy wnikliwie przeanalizowali ślady i dowody zebrane w miejscu przestępstwa wytypowali osoby, które mogły stać za tym włamaniem. Okazało się, że to zatrzymany 33-latek wyniósł rzeczy z domu, a jego 27-letnia konkubina pomagała mu przenieść je przez ogrodzenie, a później ukryć. Dodatkowo podczas przeszukania ich miejsca zamieszkania policjanci znaleźli amfetaminę i marihuanę (w sumie blisko 5 g). Okazało się, że narkotyki były własnością 33-latka. Kryminalni odzyskali także znaczną część skradzionego mienia.

27-latka już usłyszała zarzuty za pomocnictwo w przestępstwie. 33-latek jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty za włamanie i posiadanie narkotyków. Obojgu grozi teraz do 10 lat więzienia. 

Autor: mł. asp. Wojciech Chrostowski
Publikacja: Kamila Ogonowska