WIADOMOŚCI

Chełmińscy policjanci zabezpieczyli ponad kilogram narkotyków

Data publikacji 12.08.2019

Dzięki pracy kryminalnych z Chełmna na rynek nie trafi ponad kilogram narkotyków, które policjanci znaleźli i zabezpieczyli w jednym z mieszkań na terenie miasta. Zatrzymany 20-latek, odpowiedzialny za nielegalny proceder, usłyszał już zarzuty przygotowania do wprowadzenia do obrotu znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Policjanci nie ustają w walce z osobami handlującymi różnego rodzaju środkami odurzającymi i psychotropowymi, które stanowią zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale również życia.

W miniony czwartek (8.08.19), na podstawie wcześniejszych ustaleń, kryminalni z Chełmna weszli do jednego z mieszkań, w którym miały znajdować się narkotyki. Podczas przeszukania pomieszczeń policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad kilogram marihuany, prawie 74 gramy amfetaminy, a także urządzenia służące do porcjowania oraz ważenia zakazanych środków. 

Zatrzymany w mieszkaniu 20-letni mężczyzna, odpowiedzialny za nielegalny proceder, po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzut przygotowania do wprowadzenia do obrotu znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Decyzją sądu, za popełnione przestępstwo, został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. Dorota Lewków
Publikacja: Kamila Ogonowska
  • Porcje suszu w wiaderku
  • Zabezpieczona waga i woreczki strunowe
  • Marihuana w worku strunowym
  • Amfetamina zawinięta w folię