Tragiczny bilans minionego weekendu na drogach Kujaw i Pomorza - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Tragiczny bilans minionego weekendu na drogach Kujaw i Pomorza

Tylko od piątku do niedzieli na terenie naszego województwa doszło do 13 wypadków, w których 27 osób zostało rannych, a niestety 6 poniosło śmierć! Dlatego apelujemy do kierowców o rozwagę na drodze i przestrzeganie przepisów, a przede wszystkim nieprzekraczanie dopuszczalnej prędkości ponieważ nadal jest to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków nierzadko tragicznych w skutkach.

Do najpoważniejszego wypadku doszło wczoraj (11.08.19) przed 6.00 na drodze powiatowej w miejscowości Miradz, pow. mogileński. Z nieustalonej do tej pory przyczyny kierujący audi zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku tego wypadku, 20-letni kierowca oraz troje pasażerów: kobieta (18 l.) oraz dwóch mężczyzn w wieku 17 i 25 lat ponieśli śmierć na miejscu.  

Do innego śmiertelnego wypadku doszło również w piątek (10.08.19) w miejscowości Chrośna, pow. bydgoski. Tam kierujący nissanem almera podczas manewru wyprzedzania doprowadził do zderzenia z motorowerzystą, w wyniku czego kierujący jednośladem poniósł śmierć na miejscu, a jego pasażer został ciężko ranny. 

Kierowca nissana uciekł z miejsca wypadku i do tej pory jest poszukiwany. Dlatego też zwracamy się z prośbą do świadków wypadku i osób mogących przyczynić się do rozpoznania sprawcy o kontakt osobisty w najbliższym komisariacie lub telefoniczny pod nr 112.

Kierowcą nissana był najprawdopodobniej mężczyzna, natomiast na miejscu pasażera siedziała kobieta w ciemnych włosach upiętych w kitkę i bluzce koloru różowoczerwonego.
Samochód posiada charakterystyczne uszkodzenia: rozbity prawy reflektor i kierunkowskaz oraz uszkodzony tylni zderzak.

Z kolei w minioną sobotę (10.08.19) około 10.00 na drodze wojewódzkiej nr 240 w miejscowości Piastoszyn, pow. tucholski, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch aut osobowych. Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący fordem na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków, stracił panowanie nad pojazdem i czołowo zderzył się z nissanem jadącym z naprzeciwka. Wszyscy uczestnicy zdarzenia z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala. Niestety wczoraj (11.08.19) tucholscy policjanci otrzymali informację, że ranna pasażerka (50l.) nissana zmarła. 

Apelujemy do kierowców o rozwagę i rozsądek, a zwłaszcza o nieprzekraczanie dopuszczalnej prędkości ponieważ nadal jest to jedna z najczęstrzych przyczyn śmiertelnych wypadków. 

Publikacja: Kamila Ogonowska
  • Widok na rozbity samochód i pracujący przy wypadku służby
  • Widok na rozbity samochód i pracujący przy wypadku służby
  • Rozbity samochód
  • Dwa rozbite samochody i służby ratownicze
  • Policjanci "drogówki" na miejscu tragicznego w skutkach wypadku