Działania Policji

Handlowała podrobioną odzieżą

Wizyta policjantów na miejscowej giełdzie nie była przypadkowa. Po tym jak uzyskali informację, że do sprzedaży jest oferowana podrobiona odzież, sprawdzili dokładnie jedno ze stanowisk. Ujawnili tam czapki i skarpety, które miały podrobione znaki towarowe. Zatrzymali też 29-letnią mieszkankę Elbląga.

Wczoraj (25.09) policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją inowrocławskiej komendy „odwiedzili” giełdę towarową. Powodem była informacja, którą uzyskali na temat handlu podrobionymi towarami. Kryminalni namierzyli jedno ze stanowisk sprzedażowych, przy którym handlowała 29-letni mieszkanka Elbląga. Tam policjanci ujawnili towar opatrzony w podrobione znaki towarowe. Zabezpieczyli łącznie 170 sztuk czapek oraz skarpet pięciu znanych firm. Handlująca nimi kobieta została zatrzymana do wyjaśnienia.

Policjanci bardzo szybko ustalili, że towar jest "kombinowany". Sprzedająca go kobieta usłyszała zarzut z ustawy Prawo własności przemysłowej - usiłowania obrotu odzieżą oznaczonej podrobionymi znakami towarowymi. Wszystko to oczywiście w celach zarobkowych. Teraz kobiecie grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat. Towar jaki od niej zabezpieczyli policjanci ulega przepadkowi.

  • Przy okazji tej sprawy policjanci apelują, że:jeśli chcesz mieć markowy i pełnowartościowy towar weryfikuj jakość i ceny,
  •  ten oryginalny jest zawsze droższy, a podróbki pozornie tylko kuszą niższą ceną,
  • gdy kupisz podrobioną odzież otrzymujesz rzecz, z której zakupu cieszą się oszuści, to im napełniasz kieszeń,
  • ponadto podróbki mogą mieć wady i bardzo szybko się zużyć,
  • nie płać za trefny towar.

 

 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak

Powrót na górę strony