KAMIZELKI, GOGLE, RETRAKTORY I RĘKAWICE TAKTYCZNE DLA SPKP

Kamizelki, gogle, retraktory i rękawice taktyczne dla SPKP

W grudniu 2022 roku, Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy zakupiła: kamizelki pneumatyczne (7 szt.), gogle (15 szt.), retraktory – smycze do broni krótkiej (22 szt.) i rękawice taktyczne (22 szt.) dla uczestników szkoleń spadochronowych i ratownictwa wodnego w ramach projektu pn. „Szkolenia specjalistyczne szansą na zwiększenie skuteczności organów ścigania w zwalczaniu przestępczości zorganizowanej”.

Kamizelki pneumatyczne stanowią zabezpieczenie dla funkcjonariuszy pełniących rolę wsparcia podczas prac podwodnych (stermotorzysta, medyk na łodzi), będą również wykorzystane do prowadzenia działań bojowych na wodach oraz szkolenia wysokościowego z użyciem śmigłowca w terenach nadwodnych.

Gogle będą wykorzystywane do działań bojowych, w których protekcja oczu jest niezbędna.

Smycze będą służyły do zabezpieczenia broni krótkiej podczas wykonywania skoków spadochronowych, ćwiczeń z ratownictwa wodnego oraz do realizacji działań bojowych, ćwiczeń z wykorzystaniem technik linowych, szkoleń wysokościowych z wykorzystaniem śmigłowca oraz innych zadań w których istnieje prawdopodobieństwo wysunięcia broni krótkiej z kabury.

Rękawice będą wykorzystywane do zabezpieczenia dłoni skoczków podczas skoków spadochronowych (zapewniają zabezpieczenie termiczne, przeciw skaleczeniowe) oraz zabezpieczenia dłoni uczestników szkolenia z ratownictwa wodnego (duża wytrzymałość rękawic, odporność na przecięcia). 

Przedsięwzięcie, jak i wyposażenie zostały sfinansowane ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz budżetu państwa w ramach Programu „Sprawy wewnętrzne”. Program pozostaje w dyspozycji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

Autor: Izabela Adamczak-Garstecka
Publikacja: podkom. Szymon Tworowski

  • Retraktory.
  • Rękawice taktyczne.
  • Gogle.
  • Kamizelki pneumatyczne.
Powrót na górę strony