Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko - Pomorskiego na lata 2014-2020

Sekcja Zamówień Publicznych i Funduszy Pomocowych, telefon: 47 751 52 30, faks: 47 751 52 29

Zestawienie znaków: znak Funduszy Europejskich, znak Barwy Rzeczypospolitej Polskiej, znak województwa kujawsko-pomorskiego, znak Unii Europejskiej.

Regionalny Program Operacyjny: 8 mln złotych na poprawę bezpieczeństwa. Środki także dla Policji

Przedstawiciele służb mundurowych odebrali dziś (22 maja) w Urzędzie Marszałkowskim umowy o dofinansowanie projektów z zakresu wzmocnienia systemów ratownictwa. Środki trafią także do kujawsko-pomorskiej Policji.

Środki Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 umożliwią m.in.: zakup nowych pojazdów, dronów i motopomp dla ochotniczych straży pożarnych. Policjanci zyskają mobilne integratory radiowe, a ratownicy wodnego ochotniczego pogotowia ratunkowego skutery wodne i quady. 

- W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Kujaw i Pomorza od lat sukcesywnie wspieramy strażaków, policjantów i ratowników wodnych w inwestycjach, zakupach niezbędnego sprzętu i oprogramowania. Środki na realizację kolejnych projektów to nasza odpowiedź na ich potrzeby – podkreślił marszałek Piotr Całbecki.

Mobilne integratory radiowe trafią do Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy, a także jego plutonów mających siedziby w Toruniu i Włocławku. Urządzenia umożliwiają komunikację pomiędzy użytkownikami różnych systemów radiowych. Poprawią współpracę służb ratowniczych podczas działań i ułatwią proces dowodzenia.

Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy nadinspektor Piotr Leciejewski odebrał także umowę o dofinansowanie zakupu specjalistycznego sprzętu, m.in.: łodzi motorowej, kombinezonów, generatorów prądu i zestawów do nurkowania. Wartość obu umów to 1,5 mln złotych, z czego blisko milion złotych to środki RPO.

Więcej informacji i zdjęć.

 

 

Autor: Opracowano na podstawie info. Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz

  • Komendant Policji stający z innymi osobami przy banerze.
  • Policjanci na sali.
  • Komendant policji w Marszałkiem Województwa.
  • Osoby siedzące za biurkiem .
Powrót na górę strony