Archiwum aktualności

XIV MISTRZOSTWA POLSKI POLICJANTÓW - MARATON DĘBNO 2016

W dniu 3 kwietnia 2016 roku po raz czternasty policjanci wspólnie z najlepszymi zawodnikami i zawodniczkami z całej Polski i świata uczestniczyli w maratonie w Dębnie. W trakcie 43 edycji międzynarodowych zmagań na starcie stanęła rekordowa liczba uczestników - ponad 2000 zawodników, w tym blisko 110 policjantek i policjantów z całego kraju.

Organizatorem XIV  Mistrzostw Polski Policjantów w Maratonie była Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie i Zarząd Wojewódzki NSZZP województwa zachodniopomorskiego. Honorowym patronatem zawody objął Komendant Główny Policji.

Trasa maratonu wiodła przez piękne tereny gminy Dębno.  Zawodnicy wystartowali równo o godz. 11:00 ze skrzyżowania ulic Kostrzyńskiej i Słowackiego. Walczyli biegnąc 4 pętle - dwie w Dębnie i dwie na trasie Dębno-Dargomyśl-Cychry-Dębno a koniec ich zmagań mogliśmy oglądać na mecie, która mieściła się przy ul. Mickiewicza  w Dębnie.
 
Tego dnia maratończykom towarzyszyła piękna, słoneczna  pogoda, co sprzyjało zawodnikom w rywalizacji i kibicującej publiczności, która na całej trasie biegu oklaskiwała zmagania  wszystkich sportowców. Od samego początku walka o miano najlepszego w kraju maratończyka w Policji była niezwykle zacięta.
 
Drugi na mecie zdobywając wicemistrzostwo Polski wśród policjantów zameldował się st. sierż. Dariusz  Śliwiński (KPP Żnin)  reprezentujący nasz garnizon oraz kujawsko – pomorską grupę IPA. Drużynowo policjanci reprezentujący KWP w Bydgoszczy oraz kujawsko – pomorską grupę IPA zajęli III miejsce.  W składzie drużyny, która wywalczyła ten wynik wchodzili: st. sierż. Dariusz Śliwiński – czas 1:42:26 (KPP Żnin), asp. szt. Marek Kowalczyk – czas 2:47:51 (OPP Bydgoszcz) i post. Dawid Białek – czas 3:18:10 (OPP Bydgoszcz).
 

Autor: Marek Kowalczyk, Foto: Marek Kowalczyk
Publikacja: st. post. Szymon Tworowski

  • XIV MISTRZOSTWA POLSKI POLICJANTÓW - MARATON DĘBNO 2016 #1
  • XIV MISTRZOSTWA POLSKI POLICJANTÓW - MARATON DĘBNO 2016 #2
  • XIV MISTRZOSTWA POLSKI POLICJANTÓW - MARATON DĘBNO 2016 #3
  • XIV MISTRZOSTWA POLSKI POLICJANTÓW - MARATON DĘBNO 2016 #4
Powrót na górę strony